Cieszę się, że mikrodermabrazja diamentowa jest coraz popularniejszym zabiegiem w Polsce. Jednak co warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na taki zabieg? Dziwię się, że często o tych aspektach mówią sprzedawcy urządzeń do mikrodermabrazji diamentowej, a rzadziej salony kosmetyczne. Mam tutaj na myśli www.venus-beauty.com.pl/products/mikrodermabrazja-diamentowa/5 i inne sklepy, w których zaopatrują się gabinety kosmetyczne.

Co warto wiedzieć o tym zabiegu?

Mimo, że mikrodermabrazja diamentowa ma wielu zwolenników, to cały czas w Polsce panuje wiele mitów na jej temat, które skutecznie zniechęcą wiele osób do korzystania z tych zabiegów. Oto kilka rzeczy, które warto o niej wiedzieć:

  • To zabieg również dla mężczyzn. Co prawda w Polsce jeszcze przedstawiciele płci męskiej chodzący do kosmetyczek budzą zdziwienie. Jednak mikrodermabrazja diamentowa może pomóc między innymi w walce z trądzikiem, dlatego jeżeli masz z tym problemy, to nie masz się czego wstydzić.

  • Wymaga ona co najmniej kilku wizyt. Dlatego nie oczekuj spektakularnych efektów po pierwszej wizycie, żeby móc się cieszyć rezultatami powinno się być na tym zabiegu co najmniej 5 razy.

  • Ponadto warto unikać robienia mikrodermabrazji diamentowej latem. Wtedy skóra jest narażona na działanie słońca, co może spowodować przebarwienia skóry.

 

 

 

Warto pamiętać o tych trzech aspektach zanim udasz się na zabieg mikrodermabrazji diamentowej. O większości z nich każdy usłyszy rozmawiając z osobą robiącą zabieg , jednak mimo to warto być ich świadomym zanim udamy się do salonu.