Znasz ten problem z autopsji: nie ważne jaką czapkę założysz na głowę, i tak zawsze wyglądasz w niej źle? Oto kilka rad, jak dobrać czapkę do twarzy.

Czapka przede wszystkim powinna pasować do kształtu twarzy, to od niego zależy w czym będziesz dobrze wyglądać. Zepnij włosy w kucyk, a jeśli masz grzywkę również upnij ją, a teraz stań przed lustrem i przyjrzyj się jaki kształt ma Twoja twarz. Czasem trudno to ocenić, dlatego możesz pomóc sobie obrysowując na lustrze kształt swojej twarzy. Możesz użyć do tego flamastra, łatwo usuwa się z lustra. Gotowa? Teraz sprawdź, który kształt twarzy należy do Ciebie i jakie nakrycia głowy powinnaś nosić.

Twarz owalna – charakterystycznymi cechami będzie tutaj wysokie czoło, z zaokrągloną linią włosów i szczupły podbródek. Do tego rodzaju twarzy pasują w zasadzie wszystkie nakrycia głowy, czy to czapka, chusta czy kapelusz – w każdym będziesz wyglądać dobrze.

Twarz okrągła – charakterystycznymi cechami tego rodzaju twarzy będą pełne policzki, niskie czoło i zaokrąglony podbródek. Dla Ciebie najlepszym wyborem będą kaszkiety i berety. Aby optycznie wydłużyć twarz, dobrze jeśli będziesz je nosić lekko przekrzywione.

Twarz trójkątna – wśród charakterystycznych cech tego rodzaju twarzy znajdzie się szerokie czoło i mocno zarysowane kości policzkowe przy drobnej brodzie. Jeśli to Twój typ twarzy to sięgnij przede wszystkim po czapki dobrze przylegające do twarzy oraz każde nakrycie głowy z daszkiem.

Twarz kwadratowa – osoby o tego typu twarzy charakteryzuje szeroka linia żuchwy oraz równie szerokie czoło. Często kości twarzy również są mocno zarysowane. Dla tego typu twarzy najlepsze są szerokie, zwisające czapki z dużymi pomponami. Dobrym wyborem będą czapki w różne kolory i wzory.

Twarz prostokątna – jeśli masz ten typ twarzy oznacza to, że Twoja twarz jest szczupła i podłużna, czoło wysokie, a żuchwa i czoło mniej więcej tej samej szerokości. Dla osób o tym typie twarzy będą pasowały czapki uszatki oraz czapki futrzane. Przy takiej urodzie należy wybierać duże, masywne czapki, które optycznie „skrócą” podłużną twarz.