Jeśli w Twojej szafie jest pełno ciekawych i oryginalnych ubrań, jednak gdy je zakładasz trasą swoją niepowtarzalność, to powodem może być ich nieodpowiedni dobór. Problemem, który często mają zarówno kobiety jak i mężczyźni jest odpowiednie łączenie kolorów. Aby ułatwić to zadanie, poniżej prezentuje najważniejsze zasady dotyczące łączenia kolorów. Pamiętaj, że to nie są żelazne zasady i gdy dojdziesz do wprawy możesz próbować je łamać – zobaczymy jakie efekty osiągniesz ;).

Na początek warto przeszukać szafę w poszukiwaniu ubrań o bezpiecznych kolorach. Są to ubrania, które niezależnie jaki kolor do nich założymy – zawsze będzie pasował. Takie „bezpieczne” ubrania to przede wszystkim: beże, granat, czerń, biel i szarości.

Ubierając ubrania o różnych kolorach, zawsze warto pamiętać, aby łączyć ze sobą rzeczy, które mają tą samą tonację. Do kolorów zimnych ubieramy inne zimne kolory, zaś do ciepłych – ciepłe.

Ciekawą metodą jest też ubieranie się w ten sam kolor, wówczas góra powinna mieć inny odcień niż dół outfitu, jednak obie części powinna łączyć ta sama barwa ubrań. Inną metodą jest również łączenie ubrań, których kolory znajdują się obok siebie na palecie odcieni. To również daje bardzo ciekawe i estetyczne połączenia.

Jeśli zastanawiasz się co będzie pasowało do wzorzystej bluzki możesz albo zdecydować się na jeden z bezpiecznych kolorów, albo znaleźć jedną, dwie barwy we wzorze i potraktować je jako klucz doboru pozostały elementów. W ten sposób Twój strój będzie o wiele żywszy i z pewnością bardzo interesujący.