Moda ślubna zmienia się bardzo szybko. Wystarczy wejść do sklepu z odzieżą dla panny młodej, choćby  http://cloo.pl w Katowicach, by zobaczyć, że suknie ślubne oferowane obecnie różnią się znacznie od tych, jakie były popularne jeszcze kilka lat temu. To samo dotyczy dodatków, a także fryzur i makijaży. Jak ubiera się dziś modna panna młoda? Oto kilka wyróżniających się trendów.

 

 

  • Kolorowe suknie ślubne. Choć oczywiście biel nadal króluje, bo klasyka sprawdza się zawsze, coraz popularniejsze są kreacje na ślub w innych kolorach. Najczęściej wybierana jest czerwień, turkus czy głęboka, butelkowa zieleń. Najodważniejsze kobiety idą nawet do ślubu w czarnych sukniach.
  • Białe suknie ślubne nadal są na topie.
    Białe suknie ślubne nadal są popularne.

    Krótkie suknie ślubne także pojawiają się coraz częściej. Mogą być zarówno typowymi kreacjami koktajlowymi jak i prościutkimi, trapezowatymi sukienkami w stylu dekady lat sześćdziesiątych ubiegłego stulecia.

  • Suknie ślubne z sieciówki to także nowość. Jeszcze jakiś czas temu każda panna młoda wybierała wystawną kreację z butiku ślubnego, co oczywiście kosztowało bardzo dużo, ale uważało się, że w złym tonie jest oszczędzać na stroju an ten wyjątkowy dzień, gdy kobieta powinna czuć się jak księżniczka. Dziś wiele młodych kobiet wybiera proste sukienki z sieciówek dowodząc, że można iść do ołtarza w sukience za 200 zł i też wyglądać przy tym bardzo dobrze.

Oczywiście te trendy oznaczają, że zmiany nastąpiły też w dodatkach i akcesoriach. Kto wybiera awangardową sukienkę na ślub, ten często decyduje się też na niebanalne dodatki. Pójście do ślubu w trampkach czy glanach? Alternatywne panny młode lubią ten styl! Także nie powinny nikogo dziwić na przykład niecodziennie wyglądające obrączki i inne drobiazgi, które podkreślają, że ślub biorą ludzie o artystycznych duszach, którym nie brakuje kreatywności.
Do łask wracają też takie dodatki jak kapelusze, wachlarze czy stroiki.