O skórze można by rzec, że nigdy nie wychodzi ona z mody, niezależnie bowiem od aktualnych trendów skórzane płaszcze i kożuchy zimą – zawsze będą w cenie. W tym sezonie jednak nie tylko zimom będziemy zakładali skórę, również w ciepłych sezonach będzie to modny element ubrania.

Chcąc być modnym w tym sezonie należy sięgnąć po takie elementy ubioru jak:

  • skórzana kurtka,

  • skórzana spódnica,

  • skórzane buty,

  • skórzana torebka,

  • skórzany płaszcz.

Moda na kurtki, buty czy torebki ze skóry, w zasadzie nigdy nie przemija, jednak skórzane spódnicy stają się modne tylko co jakiś czas, dlatego szczególnie na ten element skórzanej garderoby warto zwrócić uwagę w tym sezonie. Zawsze chętnie sięgam po te elementy mody, które sprawiają, że dany sezon jest wyjątkowy – dlatego Ciebie również bardzo zachęcam do udania się na poszukiwania skórzanej spódnicy. Z pewnością uda Ci się wybrać coś dla siebie, bo tegoroczne propozycje tego typu asortymentu są bardzo różnorodne.

Obecnie w modzie jest wiele typów spódnic wykonanych ze skóry, dzięki temu każda z nas znajdzie coś dla siebie. Modne są zarówno spódnice z błyszczącej skóry, jak i te z matowej. Jeśli chodzi o długość to nosimy przede wszystkimi krótkie mini oraz spódnice ze skóry przed kolano, jednak w przypadku skórzanych spódnic również często pojawiają się propozycje za kolano – w grę wchodzi więc każda długość poza maksi.

Wśród najmodniejszych fasonów spotkamy spódnice ołówkowe, często z ozdobnym zamkiem biegnącym wzdłuż całej spódnicy oraz spódnice trapezowe bez żadnych ozdobnych elementów. Charakterystyczną cechą tego sezonu są również spódnice asymetryczne, z jednej strony dłuższe z drugiej krótsze lub uszyte tak, że niektóre elementy wystają poza linię samej spódnicy. Najpopularniejszym kolorem dla spódnic skórzanych jest czerń, ale spotkać można się również z bardzo jasnymi skórzanymi spódnicami w kolorze beżowym i kremowym.

W przypadku czarnych skórzanych spódnic warto jest je przełamywać topami i bluzkami w jasnych kolorach (wyjątkiem jest imprezowy look, wtedy możecie sięgnąć po czarne topy na ramiączkach lub bluzki w odważnych i modnych kolorach, np. fuksja), zaś sięgając po skórzane spódnice w jasnych kolorach starajcie się zakładać do nich ciemne bluzki.

 

Mówiąc o modzie na skórę, czuje się w obowiązku przestrzec Was, abyście nie poddawali się chęci ubierania jedynie w skórę. Jeśli zakładacie skórzaną spódnicę postarajcie się przełamać ja delikatną, zwiewną bluzką w jasnym odcieniu. Obecnie w modzie jest łączenie materiałów, które są od siebie bardzo odległe i z pozoru nie pasują do siebie. Dobrym wyborem do skórzanej spódnicy będzie elegancka bluzka koszulowa z kołnierzem – takie połączenie świetnie nadaje się i do biura i na imprezę (wszystko zależy od wyboru dodatków), a wygląda bardzo efektownie. Oczywiście niekiedy skórzana kurtka i skórzana spódnica dobrze wyglądają w połączeniu, ale pamiętajcie, aby nie zapinać kurtki, by bluzka była widoczna, lub rozładujcie to skórzane combo elegancką apaszką pod szyją.

Skórzana spódnica w zależności od wybranego fasonu może być wyzywająca, dziewczęca lub elegancka. Efekt końcowy zawsze zależy od charakteru i oczekiwań każdej z nas. Podczas spotkań z przyjaciółmi idealnie sprawdzi się stylizacja, w której połączymy czerń z delikatnym błękitem lub różem. To właśnie pastelowe odcienie będą hitem nadchodzącego sezonu. Skóra sama w sobie potrafi optycznie dodać kilka kilogramów, dlatego z tym elementem garderoby należy jednak uważać. Najlepszą opcją jest wybór spódniczki w kolorze czarnym, jaką znajdziemy na przykład na stronie tego sklepu – http://kostes.eu/pl/13-spodnice. Ten odcień pozwala uzyskać zupełnie inny efekt. Jedno jest pewne skórzana spódnica była hitem sezonu jesień/zima i jak się okazuje wiosną też będzie modna.