Jeśli prowadzisz bloga, z pewnością zależy ci, by trafiło na niego jak najwięcej czytelników. Do tego niezbędne jest dobre pozycjonowanie twojej strony. Warto skorzystać z pomocy osób, które profesjonalnie zajmują się optymalizacją – mkgroup.pl to miejsce, gdzie je znajdziesz.

Pomogą ci uzyskać wysoką pozycję w wyszukiwarkach. A jak możesz działać samodzielnie, by zrobić dobre pozycjonowanie swojej strony?

Przede wszystkim sprawdź, jakie słowa kluczowe wiążą się z twoim blogiem, Na przykład jeśli piszesz o modzie, może to być hasło: kiedy zaczynają się wyprzedaże. To dość długa fraza, a pozycjonowanie takich jest stosunkowo proste.

  • Napisz post o takim tytule, użyj tej frazy jeszcze kilka razy, na przykład w nagłówkach. Podlinkuj ten wpis w innych wpisach o tej samej tematyce na swoim blogu – to wszystko pomaga w pozycjonowaniu, bo roboty Google wysoko oceniają liczbę linkowa.
  • Koniecznie też wrzuć post w social media – im bardziej będzie udostępniany, tym wyżej będzie się pojawiał w wynikach wyszukiwania, a o to przecież chodzi w pozycjonowaniu. Zadbaj też, by słowa kluczowe pojawiały się jak najczęściej na stronie, a przy tym pisz naturalnie. Dobre pozycjonowanie to sztuka łączenia SEO z zainteresowaniem czytelników.