Zamki błyskawiczne, to, oprócz oczywiście guzików, jeden z najbardziej rozpowszechnionych, sposobów na łączenie dwóch części tkaniny. Zamki błyskawiczne, zapewnia nam wiele firm, a w tym http://sas.com.pl/zamki-blyskawiczne/producent-zamkow-blyskawicznych/ , który pochwalić się może, zamkami błyskawicznymi, takimi jak:

  • spiralne,
  • tworzywowe,
  • metalowe.

 

 

Wśród nich, do najlżejszych chyba, zamków błyskawicznych, zaliczymy, te tworzywowe. Są one wykonane, jak sama nazwa wskazuje, z tworzywa sztucznego, które zazwyczaj są stosunkowo lekkie. Wadą ich jest, dosyć spora awaryjność i podatność na szybkie zniszczenia. Zamki błyskawiczne, tworzywowe, wyróżniają się także tym, że posiadają, chyba najgrubsze, z możliwych, ząbki.

 

Zamek błyskawiczny w spodniach jeansowych niebieskich
Zamek błyskawiczny w spodniach jeansowych

 

Jest to zauważalne gołym okiem, chociażby na schematach zamków, zamieszczonych, na stronie, wyżej wymienionego producenta zamków błyskawicznych. Rynek, na chwilę obecną, pozwala na zakup, wielu przeróżnych wersji zamków. Jeśli nie znajdziemy odpowiedniego dla siebie, zamek taki, możemy wówczas, wykonać na indywidualne zamówienie. Będzie się to oczywiście wiązało z adekwatnymi do tego kosztami.